„Титаник` одложен поради отсуство на Кирил Божиновски

Клучниот сведок во Титаник 3 сведочеше реку вибер комуникација од Германија. Ремзие Беслимовска која на локалните избори во 2013та била член на изборната ...
| | веќе видена | слични

Ремзие Бислимова, како клучен сведок во случајот „Титаник 3“, денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје преку конференциска врска од суд во Германија каде ...
| | веќе видена | слични

По конференциска врска од судница во Германија, клучниот сведок Ремзие Бислимова, која живее и работи во оваа држава, на судењето „Титаник 3“ посведочи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за уништување на изборен материјал „Титаник 3“ против координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски организирал незаконско финансирање на партијата, а му помогнале обвинетите Кирил Божиновски и Миле Јанакиевски, ова ќе го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Помина нешто повеќе од еден месец кога во земјава беше регистриран првиот позитивен случај на коронавирусот. Оттогаш бројката секојдневно расте така што според ...
сите 694 | | | веќе видена

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 215 | | | веќе видена

Во услови кога во светот и во Република Македонија владее пандемијата со ковид 19 – корона вирусот, сите средства економски, здравствени, социјални и срествата ...
сите 172 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Власта во ек на пандемија прави криминал и сака да профитира од превозот на нашите сограѓани од странство до Македонија. Нашите граѓани кои доаѓаат од ...
сите 268 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 389 | | | веќе видена

Кина вчера и официјално прогласи крај на епидемијата на коронавирус во таа земја, иако за враќање во нормален живот ќе треба време. Во Европа и во САД, пак, ...
сите 562 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Титаник` одложен поради отсуство на Кирил Божиновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: