РАБОТНИЦИТЕ ЌЕ ТРПАТ: Текстилството ќе колабира од егзодусот на младите и нов скок на минималецот


Егзодусот на младите, недостиг на кадар, немање технологија и профит се нештата кои ја мачат текстилната индустрија. Државата да се воздржи од ново згоелмување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поддршката за домашни и странски инвестиции ја зголемуваме и ја проектираме во износ од 300 милиони евра до крајот на мандатот. На ова додаваме уште 300 ...
| | веќе видена | слични

Ги слушнавме потребите на граѓаните и барањата на бизнис секторот, а погледнавме и што сме сработиле досега. Сето тоа ни помогна да создадеме еден сеопфатен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на мое големо задоволство сум во посета на компанијата Дојран стил од населеното место Николиќ. Станува збор за компанија со странски, грчки капитал, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ како одговорна партија за помалку од три години, преку успешни економски политики, успеа да ја извади државата од финансискиот колапс во којшто беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Реакција на соопштението на СДСМ СДСМ континуирано ги лаже и манипулира граѓаните. Платите не растат реално и затоа Македонија е една од најсиромашните земји ...
| | веќе видена | слични

Успеавме да ја кренеме економијата и да ја поставивме на стабилни и реални основи. До крајот на мандатот, до 2024 година, ќе отвориме 100.000 нови работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори соопшти дека се оградува од мерките објавени во вториот сет економски мерки од страна на Владата, со појаснување дека од нивна ...
сите 505 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РАБОТНИЦИТЕ ЌЕ ТРПАТ: Текстилството ќе колабира од егзодусот на младите и нов скок на минималецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: