УЕФА ПОТВРДИ: Интер – Лудогорец зад затворени врати


2 копии

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку блеска оваа сезона во дресот на Интер. Белгиецот летото реализираше трансфер од „Олд Трафорд“ во ...
| | веќе видена | слични

Дуелот меѓу Арда и Лудогорец во рамките од 23. коло во бугарското првенство е одложен, а причина секако е стравот од Коронавирусот. Во Бугарија засега нема ...
| | веќе видена | слични

Сите фудбалери, стручен штаб и раководството на бугарскиот тим Лудогорец, се тестирани за присуство на коронавирусот по враќањето од Милано на натпреварот со ...
| | веќе видена | слични

Интер пред крајот на првиот дел успеа да направи пресврт и ги врати работите на свое место на дуелот на „Џузепе Меаца“, а начинот на кој домаќините стигнаа до ...
| | веќе видена | слични

Утре вечер Интер против Лудогорец го игра реваншот во ЛЕ. Фудбалерите на бугарскиот тим попладнево пристигнаа во Милано, а целата експедиција носеше маски на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Лудогорец со заштитни маски пристигнаа во Милано каде утре го играат натпреварот против Интер од Лига Европа. Северот на Италија е жариштето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА ПОТВРДИ: Интер – Лудогорец зад затворени врати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: