МИЛОШОСКИ ГО ПОВРЗА ЗАЕВ СО РЕКЕТ: Катица и Боки сами не можеле да рекетираат, слушаме колку биле блиски со екс-премиерот


Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашниот дуел со Христијан Мицкоски ги посочи СМС пораките кои беа презентирани во случајот „Рекет“, а тој му ги пратил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријавувањето на случајот „Рекет" кај јавниот обвинител за лидерот на СДСМ Зоран Заев е кристално јасен случај како треба да постапува еден политичар и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија во однос на случајот „Рекет“ изјави дека сам лично го пријавил случајот на 22 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната дебата помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски директно го праша Заев дали се сеќава ...
| | веќе видена | слични

Неминовна тема во вечерашниот ТВ-дуел меѓу претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ Христијан Мицкоски и Зоран Заев е случајот „Рекет“. Претседателот на СДСМ Зоран ...
| | веќе видена | слични

Скандалозно признание на Зоран Заев во дебатата со Христијан Мицкоски дека тој е оној кој што го управувал и обвинителството и судството преку телефонски ...
| | веќе видена | слични

Пуштете ги предметите, интересот ви е само да ги заштитите криминалците, му рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 569 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во економски мерки кои ги најави екс-премиерот Зоран Заев. ...
сите 482 | | | веќе видена

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 139 | | | веќе видена

Три македонски знамиња, две во Белгија и едно во САД, денеска истовремено ќе бидат подигнати како дел од свечената и церемонијална завршница на стапување на ...
сите 152 | | | веќе видена

Западен Балкан може да смета на солидарноста на ЕУ и не само во време на криза, пишува Хосеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна ...
сите 301 | | | веќе видена

Еве колку Владата треба да издвои средства за да го исполни ветувањето на Заев дека Македонија ќе биде земја со најголем износ на средства по глава на жител во ...
сите 140 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЛОШОСКИ ГО ПОВРЗА ЗАЕВ СО РЕКЕТ: Катица и Боки сами не можеле да рекетираат, слушаме колку биле блиски со екс-премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: