Сведоци од УБК на платен список на СЈО - продолжи судскиот процес „Таргет - Тврдина“

Двајца сведоци од УБК кои ги предлага обвинителството, биле на платен список на СЈО, обвинуваат адвокатите на Сашо Мијалков. Стручњаците од тајната полиција ...
| | веќе видена | слични

Клучниот сведок во Титаник 3 сведочеше реку вибер комуникација од Германија. Ремзие Беслимовска која на локалните избори во 2013та била член на изборната ...
| | веќе видена | слични

Ремзие Бислимова, како клучен сведок во случајот „Титаник 3“, денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје преку конференциска врска од суд во Германија каде ...
| | веќе видена | слични

По конференциска врска од судница во Германија, клучниот сведок Ремзие Бислимова, која живее и работи во оваа држава, на судењето „Титаник 3“ посведочи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за уништување на изборен материјал „Титаник 3“ против координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски организирал незаконско финансирање на партијата, а му помогнале обвинетите Кирил Божиновски и Миле Јанакиевски, ова ќе го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство инфомира дека од денеска е во функција уште еден пункт за тестирање на коронавирус во Поликлиниката „Млин Балкан“. Граѓаните на ...
сите 334 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 326 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Треба да водиме сметка посебно кога станува збор за банкарскиот систем во државата, рече премиерот Оливер Спасовски за Топ Тема.-Дека е во добра кондиција е во ...
сите 469 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 217 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 385 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сведоци од УБК на платен список на СЈО - продолжи судскиот процес „Таргет - Тврдина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: