Потврдено: Заев и Мицкоски ќе се соочат на Канал 5 во петок во 18.30


3 копии

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се убедени дека ќе бидат победници на предвремените парламентарни избори на 12 април, но ја ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа повеќе од 24 часа од ТВ дуелот помеѓу Христијан Мицкоски и Зоран Заев, од СДСМ очигледно се уште не можат да се помират со бледото издание на ...
| | веќе видена | слични

Паричникот од луксузниот моден бренд „Луј Витон“ кој вчера за време на ТВ дебатата Христијан Мицкоски сакаше да му го подари на екс премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

На крај на ТВ дуелот во петокот помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев одби да прими подарок - паричник „Луј Витон“ од Христијан Мицкоски. „Фокус“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 226 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски очекува земјите од регионот наскоро да постигнат договор и да донесат одлука за отворање на границите.Спасовски додаде дека е во ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 209 | | | веќе видена

Пред крајот на месецов, ќе ја имаме листа со земји чии државјани на 15 јуни ќе можат да патуваат во Грција без особени формалности, но по случаен избор ќе се ...
сите 377 | | | веќе видена

Лошото менаџирање со кризата и погрешните проценки, воедно, кога и какви мерки треба да се преземат, ќе допринесе до крајот на годината, буџетската дупка да ...
сите 141 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдено: Заев и Мицкоски ќе се соочат на Канал 5 во петок во 18.30

Од:
До кого (е-маил):
Порака: