Неделава средба на Заев и Касами за договор за предизборна коалиција


Првичната согласност за предизборната коалиција паднала викендов на средба меѓу високи партиски функционери, но деталите за идната коалициска соработка ќе ...
| | веќе видена | слични

До крајот на викендов веќе ќе биде познат соодносот и распоредот на кандидатските листи и имињата на носителите на коалицијата предводена од СДСМ и Беса за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако потпиша предизборна коалиција со СДСМ, Движењето Беса веќе почна со изборот на можни кандидатите за пратеници на заедничките листи, дознава новинската ...
| | веќе видена | слични

Новинската агенција Журнал повикувајќи се на внатрепартиски извори објави дел од имињата на кандидатите за пратеници од Движењето Беса, која потпиша ...
| | веќе видена | слични

На политичката сцена продолжуваат предизборните калкулации кој и како ќе коалицира на престојните избори на 12 април и по нив. Во трката за гласови партиите со ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ ќе ја предводи 4 изборна единца. Заев потврди дека на 12 април ќе ја бара довербата на граѓаните на домашен терен, додека во меѓувреме ...
| | веќе видена | слични

Нови меѓусебни пораки на релација СДСМ и ДУИ по вчерашното официјално предизборно коалицирање на Заев и Касами. Од партијата на Ахмети денеска со потсетување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Очигледно е дека влеговме во втората фаза на пандемијата со коронавирусот. Бројот на заболени во деновите пред нас дополнително ќе расте. Се уште остануваат ...
сите 817 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

На Клиниката за пулмологија денеска почина мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски. Таа претходно една година била во тешка ...
сите 254 | | | веќе видена

Политиканството и партискиот маркетинг за Мицкоски се поважни од здравјето на граѓаните. Мицкоски е поголем лажго и од Никола Груевски, излегува на прес ...
сите 167 | | | веќе видена

Со двата пакети мерки за помош во економијата што ги обезбеди Владата, опфатени се сите стопански субјекти кои претрпеа одредени загуби и во март, објасни ...
сите 485 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 226 | | | веќе видена

Брзите тестови за коронавирус (COVID – 19 IgG-IgM Rapid) се набавени од холандска компанија со која имаме ексклузивен договор за соработка. Оваа компанија е ...
сите 178 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделава средба на Заев и Касами за договор за предизборна коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: