СДСМ: Законот за Јавно обвинителство е гаранција за воспоставување правна држава


СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

“Зорт” коалицијата го тера Заев повторно да биде лицемерен. Кога му требаат македонските гласови се колне во жицата, во најмилото. Сега, кога целосно ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија заслужи да добие датум за отпочнување на преговори за членство во ЕУ многу порано. Граѓаните не треба да бидат казнети и да ја плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се убедени дека ќе бидат победници на предвремените парламентарни избори на 12 април, но ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Толку се очајни што ги вклучија слугите да му помагаат на Заев. Демек, така ќе направеле некаков “смут”, а народот немало тоа да го примети, вели Игор Јанушев ...
| | веќе видена | слични

А, колку се нервозни се гледа и во тоа што секојдневно пуштаат мегафони да трубат стари песни. Целта им е се, ама буквално се да извалкаат само за да се спасат ...
| | веќе видена | слични

Патолошкиот лажго и криминалец Зоран Заев е истрошен и исплашен политичар кој знае дека ќе треба да одговара пред граѓаните и законите на Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 182 | | | веќе видена

Со честитика за членството на Македонија во НАТО, американската амбасадорка во Алијансата Кеј Белји Хачисон во интервју за Телма порачува дека станувајќи 30-та ...
сите 301 | | | веќе видена

Новинарот Фуркан Салиу разговараше со девојката од Штип, жртва на насилничкото однесување на две млади млади момчиња. Во разговор со новинарот, младата ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
сите 507 | | | веќе видена

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Законот за Јавно обвинителство е гаранција за воспоставување правна држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: