Утре без вода овие скопски улици поради водоводен приклучок

2 копии
6 копии
3 копии

Жителите на повисоките делови на Македонска Каменица од утрово се без вода за пиење. Од Јавното претпријатие информираат дека прекинот на водоснабдувањето е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 890 | | | веќе видена

НАТО ќе дискутира за состојбата со Ковид-19, а Mакедонија ќе биде на „онлајн маса“ како полноправна членка. Вакво нешто се случува за прв пат во 70 годишната ...
сите 362 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 296 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 113 | | | веќе видена

Владините мерки за справување со екомомската криза од коронавирусот се насочени кон стопанството, но многу повеќе кон работниците, да ги задржат работните ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска кажа дека граѓаните ќе си ги добијат парите од фискалните сметки што ги скенирале во рамки на проектот „Мој ДДВ“, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре без вода овие скопски улици поради водоводен приклучок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: