За 3-ти март одложено рочиштето за „Насилство во Општина Центар”

Ремзие Бислимова, како клучен сведок во случајот „Титаник 3“, денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје преку конференциска врска од суд во Германија каде ...
| | веќе видена | слични

По конференциска врска од судница во Германија, клучниот сведок Ремзие Бислимова, која живее и работи во оваа држава, на судењето „Титаник 3“ посведочи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за уништување на изборен материјал „Титаник 3“ против координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

На рочиштето за насилството во Општина Ценатр има пауза бидејки одбраната на обвинетите побара вештакот кој дојде од Србија да покаже дека има лиценца. ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски организирал незаконско финансирање на партијата, а му помогнале обвинетите Кирил Божиновски и Миле Јанакиевски, ова ќе го ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Илија Димовски денеска на рочиштето за случајот „Талир“ го даде својот воведен говор. Тој истакна дека ќе докажел дека не е виновен. Обвинетиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 15 нови случаи на пациенти со коронавирус во земјава: четири во Скопје, осум во Куманово и по еден во Тетово, Струга и ...
сите 593 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 404 | | | веќе видена

Денес во Скопје пристигнаа и 100.000 заштитни маски од Унгарија за помош на медицинскиот персонал САД одобрија 1,1 милион долари помош за да се спречи ...
сите 100 | | | веќе видена

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
сите 471 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 119 | | | веќе видена

На средбата, на која се разговараше за повеќе актуелни теми, како и за мерките на Владите на Македонија и Унгарија за заштита на здравјето на граѓаните и помош ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 3-ти март одложено рочиштето за „Насилство во Општина Центар”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: