Русите го преземаат приматот на пазарот со обоени дијаманти


Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 501 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 240 | | | веќе видена

Сите избрани и именувани функционери во април и во мај ќе земат минимална плата од 14 500 денари, реши Владата, додека пак нема кратење на платите на другите ...
сите 382 | | | веќе видена

Во Србија денеска е најлошиот ден од појавата на коронавирусот во земјата, изјави на владината прес конференција Горан Сртевановиќ, директор на клиниката за ...
сите 790 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 284 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 193 | | | веќе видена

Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русите го преземаат приматот на пазарот со обоени дијаманти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: