Македонските директори се двојно поголеми оптимисти од нивните светски колеги


Додека само 22% од глобално анкетираните директори веруваат дека светскиот економски раст ќе се подобри, речиси 40% од нивните македонски колеги го сметаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата нема соодветна поддршка ниту за спортот ниту за културата, сметаат граѓаните во последното истражување на јавното мислење, кое за „Детектор“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Државата несоодветно го поддржува развојот на спорот и потребно е да почне да одвојува повеќе пари, сметаат мнозинството граѓани во најновата анкета која за ...
| | веќе видена | слични

Околу половина од домашната популација е загрижена од кражба на идентитетот и станување жртва на измама со користење банкарска картичка, а над петтина (16 ...
| | веќе видена | слични

Анализа на јавното мислење за македонскиот процес на евро-интеграција е тема во „Утрински брифинг“ на „Слобода ТВ“. Институтот за демократија објави анализа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумската групацијата „Клип медија“, во соработка со Институтот за истражување и развој „Стратум R&D“, спроведе истражувачки проект за ставовите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медиумската групацијата „Клип медиа“ во соработка со Институтот за истражување и развој „Стратум R&D“ спроведе истражувачки проект за ставовите и перцепцијата ...
| | веќе видена | слични

Ова се дел од наодите од двете истражувања изработени од страна на Институтот за демократија „Социетас Цивилис" во соработка со Фондацијата Конрад Аденауер кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција наведе дека публикациите покажуваат дека смртноста кај пациентите кои се поставени на ...
сите 238 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако го ...
сите 242 | | | веќе видена

На стотина метри од Клиничката болница во Битола, се наоѓа Инфективното одделение. Овој објект кој е физички оддвоен од главната болнича зграда уште при ...
сите 84 | | | веќе видена

Посебен режим на работа се воведува од денеска на Гинеколошко-акушерското одделение во Општата болница Куманово, објавија од болницата.– Поради вонредната ...
сите 372 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските директори се двојно поголеми оптимисти од нивните светски колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: