Вирусот го “тресе” пазарот: Цената на златото порасна, нафтата поевтини

Цената на златото денес порасна бидејќи коронавирусот, чие ширење надвор од Кина се забрза, предизвика страв меѓу инвеститорите па побараа засолниште за својот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поради сериозниот пад на вредноста на акциите на светските берзи заради коронавирусот вкупната сума со која 500-те најбогати луѓе на планетата неделава беа ...
| | веќе видена | слични

Сателитските снимки покажуваат драстичен пад на нивото на загаденоста над Кина, кое е барем делумно предизвикано со намалувањето на активностите поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Драматично намалување на загадувањето е забележано на сателитските слики на Кина, што делумно е резултат на забавувањето на економијата поради Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Сателитите на НАСА и Европската вселенска агенција кои го следат загадувањето регистрирале значително намалување на загадувањето со азотен диоксид (NO2) над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ширењето на корона вирусот кој предизвикува голем застој во економијата, особено со потрошувачката и побарувањата во Кина донесе голем пад на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

Истовремено котирањата на акциите на повеќе од 95 отсто од компаниите, претставени на листата на индексот S&P 500, паднаа за повеќе од 10 отсто во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 468 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 291 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 293 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 782 | | | веќе видена

Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирусот го “тресе” пазарот: Цената на златото порасна, нафтата поевтини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: