Двете најголеми партии со различни очекувања дали изборите ќе бидат фер и демократски

ВМРО-ДПМНЕ се сомнева дека претстојните избори ќе бидат фер и демократски. Сметаат дека разрешувањето на министерката за труд и социјала и поништувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одржувањето парламентарни избори во согласност со меѓународните изборни стандарди, се основен столб на демократија и владеењето на правото во земјата. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, оствари средба со Каетана де Зулуета Овтрам, шефица на Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР за набљудување на предвремените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководството на Националната демократска преродба денеска едногласно донесе одлука да не учествува на предвремените парламентарни избори на 12 април. Нашата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во анализите на долгорочниот мониторинг на ЦИВИЛ се констатира дека продукцијата и ширењето на лажни вести, дезинформации и говор на омраза во медиумите и на ...
| | веќе видена | слични

Никој не одговори на понудената Платформа на Коалицијата на Египќаните за заштита на уставно загарантираните права и слободи на оваа етничка заедница. Овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Роми активисти и интелектуалци од граѓанската иницијатива АВАЈА, денеска, ја промовираа својата нова кампања „Мојот глас – Твоја должност“ во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 333 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 484 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 134 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари Теохарис.На списокот на земји се Германија, ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двете најголеми партии со различни очекувања дали изборите ќе бидат фер и демократски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: