Јанша го трола Заев за најновата „бомба“ од Милошоски: Владеење на правото во Македонија

Поранешниот словенечки премиер Јанез Јанша со саркастичен коментар за најновата „бомба“ што ја активира пратеникот Антонио Милошоски. „#ВладеењеНаПравото во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот министер за надворешни работи на Словенија Миро Церар денеска објави дека ја напушти Партијата на модерниот центар (СМЦ), што тој ја формираше, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкото Собрание утре на седница ќе расправа и гласа за тоа дали Јанез Јанша ќе биде новиот словенечки премиер, јави дописникот на МИА. Коалициските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку илјади граѓани вечерва излегоа на протестот во Љубљана наречен „Без став – марш против коалицијата на омраза”, јави дописникот на МИА од Словенија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе невдладини здруженија и поединци, денес организираат протест во главниот град на Словенија против Влада на чело е Јанез Јанша, јави дописникот на МИА од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден од приоритетите на новата Влада предводенена од Јанез Јанша е повторното враќање на задолжителното служење на воениот рок во Словенија, јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични

Јанез Јанша е номиниран за нов Премиер на Словенија. Словенија добива лидер со визија и мудрост. Доаѓаат убави денови за Словенија. Македонија добива одличен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Претседателот на Словенија Борут Пахор го предложи Јанез Јанша за мандатар за состав на новата влада, јави дописникот на МИА од Љубљана. Предлогот за мандатар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 705 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 260 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 333 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанша го трола Заев за најновата „бомба“ од Милошоски: Владеење на правото во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: