Коронавирусот го запре железничкиот сообраќај меѓу Италија и Австрија


3 копии

Продажбата во големите трговски синџири во северна Италија во неделата се зголеми за 73 проценти во споредба со истиот датум минатата година, бидејќи граѓаните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носењето заштитни маски на јавни места што го покриваат лицето не е легално во Белгија, велат правниците, потсетувајќи дека прекршување на законот предвидува ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Гувернерот на италијанскиот регион Ломбардија, Италија, Атилио Фонтана, изјави дека ќе биде ставен во карантин две недели откако е утврдено дека неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По регистрирањето на првиот случај со коронавирус во земјава, македонските граѓани ги испразнија рафтовите со брашно, зејтин и конзерви во супермаркетите. ...
| | веќе видена | слични

Во Италија постои страв дека вирусот би можел да ја турне земјата во економска рецесија, бројни хотелски резервации се откажани, а рестораните се празни. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство денеска потврди прв случај на коронвирус во нашата земја. Поради сериозноста на овој вирус, Македонците веднаш почнаа да преземаат ...
| | веќе видена | слични

Македонците ги испразнија рафтовите со брашно во супермаркетите, откако денеска беше соопштени дека во земјава е потврден првиот случај на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот завод за статистика вчера еден ден по официјалниот почеток на пописот излезе со соопштение во кое напомена дека апликацијата за попишување, наменета ...
сите 459 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 523 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 443 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 662 | | | веќе видена

Упатените во темите на безбедносните прашања сметаат дека изјавата на бугарскиот претседател Радев во јавноста, во која ги повикува безбедносните служби на ...
сите 274 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 183 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 391 | | | веќе видена

Заев и Николовски не може да се борат против корупцијата, зошто тие се извор на корупција. Нема крими афера во која не се спомнува Заев или некој негов близок ...
сите 389 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска се огласи во врска со реакциите за правата на бугарската заедница во Македонија. -Во јавноста се појавија реакции ...
сите 40 | | | веќе видена

Членот на српскиот Кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон изјави дека моменталната состојба не може да се игнорира и дека состојбата во Белград е ...
сите 160 | | | веќе видена

„Жал ми е што овие криминални банди успеаја да го срушат СЈО. Наместо криминалците да завршат во затвор, СЈО завршија. Нема да дозволиме да го рушат МВР. Кога ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот го запре железничкиот сообраќај меѓу Италија и Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: