Тодоров: За подобра резултат ни фалеа само три тројки


2 копии

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром дојдоа до значаен триумф во вечното дерби со Работнички (92-90), откако Дамјан Стојановски на 1,1 секунди до крајот го ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје и Работнички одиграа дерби какво што само може да се посака во македонскиот шампионат. На крајот аеродромци посреќени, се радуваа благодарение на ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје славеше во 151-та вечна пресметка против Работнички во кошаркарскиот шампионат, благодарение на поените во последната секунда на Дајман Стојановски. ...
| | веќе видена | слични

„Металците“ до победата дојдоа благодарение на Дамјан Стојановски кој победничките поени ги постигна на една секунда до крајот на наптреварот. Кошаркарите на ...
| | веќе видена | слични

Дамјан Стојановски му донесе голема победа на МЗТ Скопје во вечното дерби против Работнички со клучен кош на 1.1 секунда до крајот. Во трилер завршница на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски тврди дека во следните денови се очекува Владата да го повлече предлогот за номинација на Фрчкоски за ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тодоров: За подобра резултат ни фалеа само три тројки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: