Пет момчиња физички нападнати пред ноќен клуб во Скопје

Сопружници од Скопје се тепале, при што си нанеле повреди и направиле материјална штета на изнајмена викендица во Маврово. Во полиција вчера претпладне е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска околу 02 часот во СВР Скопје прјавено е дека во Клиничка болница „Систина” од страна на С.Т. (24) од с .Шишево биле донесени со повреди А. А. (20) и Г. ...
| | веќе видена | слични

За време на викендот скопската полиција интервенирала неколку пати поради тепачи и нарушување на јавниот ред и мир. „На 01.03.2020 во 18.30 часот било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 484 | | | веќе видена

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 234 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 258 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 309 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 158 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет момчиња физички нападнати пред ноќен клуб во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: