Партиите ветуваат мирна и демократска кампања


До крајот на неделата кандидатските листи за пратеници од СДСМ и коалицијата ќе бидат пополнети. Претседателот на владејачката партија Зоран Заев вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одржувањето парламентарни избори во согласност со меѓународните изборни стандарди, се основен столб на демократија и владеењето на правото во земјата. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денес оствари средба со Каетана де Зулуета Овтрам, шефица на Мисијата на ОБСЕ/ОДИХР за набљудување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Следниот викенд ќе се знае распоредот на листите на СДСМ и коалициските партнери за изборите на 12 април, во партијата работи комисија од меѓународни и домашни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека партискиот Конгрес ќе се одржи следниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако потпиша предизборна коалиција со СДСМ, Движењето Беса веќе почна со изборот на можни кандидатите за пратеници на заедничките листи, дознава новинската ...
| | веќе видена | слични

Новинската агенција Журнал повикувајќи се на внатрепартиски извори објави дел од имињата на кандидатите за пратеници од Движењето Беса, која потпиша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите ветуваат мирна и демократска кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: