Две лица тешко повредени во судар на две возила во Штип


Две девојки се повредени синоќа во скопската населба Ѓорче Петров, откако во нив удрил џип додека тие чекале на автобуска постројка. Според очевидци на ...
| | веќе видена | слични

Две девојчиња со тешки повреди со возило на брза помош биле префлени во бoлница откако џип yдpил во нив додека чекале автобус на автобуската постојка, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП. ...
| | веќе видена | слични

Во несреќата се повредени три лица, едно од „аудито" и две од „пежото", кои се пренесени во Клинички центар „Мајка Тереза". На местото на несреќата извршен е ...
| | веќе видена | слични

Двете повредени малолетни девојчиња во кои синоќа удри џип додека чекаа на автобуска постојка во Ѓорче Петров, се пуштени на домашно лекување. Освен набиеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека сега се вртат телефони за да се види зошто почината од струшко не била примена на Инфективното одделение во охридската болница, постои еден друг ...
сите 193 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 469 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 115 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 256 | | | веќе видена

Го одврзаа ли ќесето бизнисмените блиски до власта за справување со кризата од корона вирусот? Или уште подиректно дали, како и колку пари дадоа на пример ...
сите 240 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 135 | | | веќе видена

Земјите членки конечно се согласија за почеток на преговори со Северна Македонија. Ова не е само уште една одлука на ЕУ, ова е одлука за почеток на преговорите ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица тешко повредени во судар на две возила во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: