ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада


Ние секогаш се залагавме да има коалиција која ќе донесе промена, да донесе максимализација на потенцијалот на нашаите поддржувачи. Што се однесува до можноста ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија на Јанко Бачев му понуди на ВМРО-ДПМНЕ заедничка коалиција за парламентарните избори на 12 април, а рокот за повратен одговор е 48 часа. ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Националната демократска преродба денеска едногласно донесе одлука да не учествува на предвремените парламентарни избори на 12 април. Нашата ...
| | веќе видена | слични

ДУИ не ја исклучува можност за постизборна коалиција со СДСМ и БЕСА. Од партијата на Ахмети велат дека во овој момент се сконцентрирани на кампањата и ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Централниот изборен штаб на ДУИ Бујар Османи очекува неговата партија да биде сигурен победник на претстојните предвремени парлементарни избори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 473 | | | веќе видена

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 144 | | | веќе видена

 На најновата прес конференција, Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека во земјава има 16 ново заболени пациенти од корона вирус, а за жал уште ...
сите 296 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 234 | | | веќе видена

„Поглавјата за Северна Македонија ќе се отвораат и ќе се затвараат само кога ќе бидат задоволени интересите на Грција и ако треба ќе стави и вето, но се ...
сите 303 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: