Ракометарите на Вардар убедливо поразени на гостувањето кај Порто


Во сабота се игра последното 14.коло во групната фаза од Лигата на Шампионите. Во С.Ц. Јане Сандански ќе гостува екипата на Монпелје. Вардар веќе го осигура ...
| | веќе видена | слични

Од РК Вардар соопштија дека сите кои купиле билети за натпреварот од Лигата на шампионите меѓу екипите на Вардар и на Монпелје, закажан за сабота (29 февруари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

После поразот од Монпелје и освојувањето на шестото место во групата „Б“ , екипата на Вардар го дозна и противникот во осминафиналето од ракометната Лига на ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на Монпеље на пресот по мечот со Вардар, помошникот тренер Давид Дегој и ракометарот Диего Симонет, имаа само пофални зборови за европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени со новиот коронавирус во светот надмина еден милион. Најголем број заболени има во САД, Италија и Шпанија. Во земјава вчера се регистрирани ...
сите 636 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 194 | | | веќе видена

Двајцата насилници од Штип 24 часа по приведувањето во СВР Штип сé уште се без бранител пишува Тв Стар. Судијата по претходна постапка Олгица Павлова, во секој ...
сите 142 | | | веќе видена

Скоро 30 лица вработени во Психијатриската болница во Демир Хисар меѓу кои и сите 9 лекари се во 14 дневна изолација, откако еден од психијатрите е позитивен ...
сите 206 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Македонија како 30. членка на Алијансата. Во седиштето на НАТО во Брисел од ...
сите 247 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави 39 предлози за издавање казнени налози со кои се опфатени вкупно 45 лица, ...
сите 617 | | | веќе видена

Се потврдија пишувањата на медиумите дека ДУИ не се согласувала до предлогот на Заев сите административци да добиваат по 14.500 денари како мерка за справување ...
сите 109 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракометарите на Вардар убедливо поразени на гостувањето кај Порто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: