ФОКУС НА ДЕНОТ: Партиите кројат листи, платата расте, страстите за кокаинот не се смирија


Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за внатрешни Наќе Чулев инфирмира дека при денешната посета на СВР Велес со неговите колеги разговарале за криминалитетот на подрачјето на Општина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Недостаткот на обрасци за пасоши ќе се реши на почетокот од март, вели заменик министерката за внатрешни работи Славјанка Петревска. Според неа тоа што првата ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Славјанка Петровска денеска во СВР Штип имаше работна средба со раководството на оваа  организациона ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Будно ја следиме ситуацијата во Турција и согласно тоа ќе носиме понатамошни одлуки, рече денеска во Штип, дополнителната заменик министерка за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на СВР-Битола има подобрување во процентот на откриени кривични дела освен во делот на опожарени возила кои се на територијата на ОВР-Прилеп и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 144 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 279 | | | веќе видена

 На најновата прес конференција, Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека во земјава има 16 ново заболени пациенти од корона вирус, а за жал уште ...
сите 296 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 371 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 249 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат, истакна ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Партиите кројат листи, платата расте, страстите за кокаинот не се смирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: