Кинеската централна банка најавува нови економски стимулации

2 копии

Кинеската централна банка ќе преземе понатамошни чекори за поддршка на економијата погодена од коронавирусот, вклучително и ослободување поголема ликвидност и ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 01.03.2020 година, Комерцијална банка АД Скопје ги намалува каматните стапки на орочените денарски депозити на правни лица со фиксна каматна ...
| | веќе видена | слични

Централната банка на Виетнам им нареди на комерцијалните банки да ги елиминираат, намалат или одложат каматните исплати на кредити од компании кои се соочуваат ...
| | веќе видена | слични

Цената на унца злато за прв пат се искачи над 1.500 евра. Глобалната несигурност со коронавирусот и неговите економски последици ги втурна инвеститорите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 468 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 299 | | | веќе видена

Сите избрани и именувани функционери во април и во мај ќе земат минимална плата од 14 500 денари, реши Владата, додека пак нема кратење на платите на другите ...
сите 383 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 293 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 783 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 285 | | | веќе видена

Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеската централна банка најавува нови економски стимулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: