Цените на нафтата во пад

Цената на нафтата на светскиот пазар е во пад за повеќе од два проценти, бидејќи инвеститорите се плашат од влијанието на епидемијата на вирусот корона врз ...
| | веќе видена | слични

Паниката, но и застојот на одредени економски текови поради корона вирусот веќе се одразуваат негативно. Во светот цената на нафтата паѓа, на златото расте. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Цената на нафтата во САД е на најниско ниво за една година поради ширењето на коронавирусот, што влијае врз светската економија. Еден барел американска лесна ...
| | веќе видена | слични

Ерата на нафтата ќе трае уште 20 години. Побарувачката за енергенси во светот, вклучувајќи ја нафтата, ќе биде актуелна и во следните две децении, иако ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цената на златото денес порасна бидејќи коронавирусот, чие ширење надвор од Кина се забрза, предизвика страв меѓу инвеститорите па побараа засолниште за својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 134 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата во пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: