„Israelnationalnews“: Мизрахи се соочи со безброј антисемитски напади од страна на власта за време на нејзиниот мандат

3 копии

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски во вечерашната дебата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев посочи дека никаде во Договорот за влез во НАТО предвреме не стои како треба да ја именуваме ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иницирав јас од партиска говорница да го ратификуваме Договорот за влез во НАТО предвреме и тоа така се случи, се изгласа пред распуштање на Собранието. А ...
| | веќе видена | слични

Не беше далечна таа 2001 година кога мајки губеа свои деца и верувам дека заштитата на НАТО ја гарантира безбедноста во земјава, рече лидерот на СДСМ, Зоран ...
| | веќе видена | слични

Како прва жена на Форумот на Жени на СДСМ, ми е особено задоволство што конечно се исполнува она кон кое се стремеле и моите претходнички, застапеност на 50 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во вечерашната емисија “Тренд анализа” гостуваше претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Во однос на пратеничките листи кои во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синоќа на распит како сведок и оштетен во полициската станица во Струга бил повикан зетот на 66-годишната стружанка почината од корона откако не била примена ...
сите 242 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 387 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 565 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Israelnationalnews“: Мизрахи се соочи со безброј антисемитски напади од страна на власта за време на нејзиниот мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: