Март, златен месец за три хороскопски знаци

 Како ќе го започнете третиот месец од годината? Кој треба да одмори, а кој треба да се подготви за прослава? Дали ќе им се навратите на старите проблеми во ...
| | веќе видена | слични

Престапната година е посебна во повеќе аспекти па така и овој 29-ти февруари носи своја магија, тврдат астролозите. За овие знаци од зодијакот овој датум ќе ...
| | веќе видена | слични

Риби 20.2.- 20.3. Работа: Очекувајте изненадувачки проект на полето работа. Пред вас е период во кој ќе имате промена на работното место. Љубов: Пред вас е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 605 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 257 | | | веќе видена

Цела недела измина, а нема ниту збор од министрите и функционерите на Зоран Заев за предлогот тие целосно да се откажат од платите во овие тешки месеци и да ...
сите 312 | | | веќе видена

Двајца кумановци се предложени од Основното јавно обвинителство Куманово за казна од по 1.000 евра за движење низ градот за време на полициски час, со што ...
сите 271 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 40 | | | веќе видена

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд. Поплавите однесоа ...
сите 187 | | | веќе видена

Интервју со Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии, за најавените економски мерки од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Хајредини нуди прецизни ...
сите 194 | | | веќе видена

Лотар Вилер, претседател на германскиот институтот „Роберт Кох“, верува дека стапката на смртност од коронавирусот во Германија, која моментно изнесува 0,8 ...
сите 601 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Март, златен месец за три хороскопски знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: