„Мојот маж“ е катарзична претстава која ве носи кај што е најтешко да се биде - поблиску до себе!

Публиката дише во еден здив на новата претстава на Драмски театар - „Мојот маж“ на режисерката Нела Витошевиќ. Мисијата на секое театарско дело е да допре до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва со почеток во 20 часот популарниот комичар од Србија, Семир Гичиќ со својот стенд ап гостува на сцената на Театар Комедија. Семир ексклузивно гостува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Колку влијателни луѓе дала битолската гимназија „Јосип Броз Тито“ во еден и пол век, што нуди веб-страницата „Наука за сите“, како готвачот Бранко Попоски од ...
| | веќе видена | слични

Театарската група „Настап“ чии членови создаваат претстави преку театарска импровизација овој понеделник во 20 часот ќе настапат во Младинскиот културен центар ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мојот маж“ е катарзична претстава која ве носи кај што е најтешко да се биде - поблиску до себе!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: