Баерн тешко до триумф – Левандовски ги неутрализираше подароците на Нојер (ВИДЕО)


Баерн Минхен потешко од очекуваното славеше против фенерџијата Падерборн со 3-2 во првиот натпревар од 23. коло во германската Бундеслига. Иако голманот на ...
| | веќе видена | слични

Челси го очекува доста голема битка за местата на табелата во Премиерлигата кои водат во Лигата на шампионите, но „Сините“ од Лондон имаат големи проблеми со ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот интернационалец од составот на англискиот првак вели дека „Граѓаните“ можеле и повеќе од резултатот кој секако е во нивна полза во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер сити останува главен кандидат за европска титула и по првите осминафинални пресметки во фудбалската Лига на шампиони, но букмејкерите кои ги ...
| | веќе видена | слични

Првите натпревари во осминафиналето од Лигата на шампионите не поминаа без изненадување. Некои од фаворитите кикснаа во првите натпревари. Јувентус и Ливерпул ...
| | веќе видена | слични

На еден ден пред гостувањето во Лондон, каде што Баерн Минхен лесно го совлада Челзи со 3-0 во првата осминафинална пресметка во ЛШ, во таборот на Баварците се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн тешко до триумф – Левандовски ги неутрализираше подароците на Нојер (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: