Левандовски призна дека бил блиску до Јунајтед и откри анегдота со Клоп


Ѕвездата на Баерн Минхен, Роберт Левандовски откри дека во минатото бил блиску до трансфер во Манчестер Јунајтед. Станува збор за 2012 година, кога имал ...
| | веќе видена | слични

Младиот стратег на Ред Бул Лајпциг Јулијан Нагелсман е хит во Европа по одличните резултати со клубот во германското првенство и Лигата на шампионите. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Веќе од поодамна се пишува за „вундеркидот“ на Борусија Дортмунд, младиот Јоусуфа Моукоко, а сега изгледа ќе добие шанса во првиот тим. Талентираниот 15 ...
| | веќе видена | слични

Алфонсо Дејвис е новата ѕвезда во најава на европскиот и светскиот фудбал. Тинејџерот на Баерн Минхен одигра блескав меч против Челзи во Лондон, потврдувајќи ...
| | веќе видена | слични

Германските клубови меѓу кои е и Борусија Дортмунд постојано им даваат шанса на младите играчи за докажување, веруваат во нивните квалитети и тоа на крајот им ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен синоќа покажа зошто е еден од главните фаворити за освојување на титулата во Лигата на шампиони. Германскиот гигант го надигра Челзи сред Лондон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 795 | | | веќе видена

Северна Македонија утре за прв пат ќе учествува на состанокот на НАТО како полноправна членка како другите 29 земји во Алијансата. Поради состојбата со ...
сите 344 | | | веќе видена

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
сите 550 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 294 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се детектираат како позитивни на тестовите на анти тела кои ги прави Систина, задолжително треба да направат тест за присуство на вирусот во ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 275 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 113 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левандовски призна дека бил блиску до Јунајтед и откри анегдота со Клоп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: