Чадеж во Комисијата на ЕУ: Олеснување и поевтинување на бизнис активностите од Западен Балкан


Коморскиот инвестициски форум на шесте земји од Западен Балкан и Генералниот директорат за Европска соседска политика и преговори за проширување (ДГ НЕАР) ќе ...
| | веќе видена | слични

На средбата, информираат од МЖСПП, беше разговарано за прогресот на Република Македонија во транспозицијата и имплементацијата на европското законодавство во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Република Македонија го исполни својот дел од обврските и очекува одлука за почеток на преговорите на пролетните самити на ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, кој денеска престојува во работна посета на Република Австрија, оствари средба со министеркате за ...
| | веќе видена | слични

Само стабилен, безбеден и просперитетен Балкан е силен гарант за стабилна, сигурна и попросперитетна Европа- истакнал вицепремиерот за европски прашања Бујар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се надевам дека изборната кампања ќе има содржини, а не само меѓусебни партиски обвинувања, порача денеска германскиот амбасадор Томас Герберих во интервју за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Уште две лица починаа,бројката на жртви се искачи на 19. Во функција се става и Градската болница „8ми Септември“. Десет отсто од заболените се здравстени ...
сите 622 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска била донесена на клиниката за пулмологија, каде што и починала. Таа претходно ...
сите 256 | | | веќе видена

Политиканството и партискиот маркетинг за Мицкоски се поважни од здравјето на граѓаните. Мицкоски е поголем лажго и од Никола Груевски, излегува на прес ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чадеж во Комисијата на ЕУ: Олеснување и поевтинување на бизнис активностите од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: