Невработените кумановци заинтересирани за мерката самовработување


Педесет и тројца невработени кумановци поднеле апликација до Центарот за вработување за мерката самовработување, информираа денеска надлежните од установата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите земјоделци кои сакаат да ги модернизираат фармите од денеска па се до 14 април 2020 година, ќе може да аплицираат за добивање на финансиска поддршка преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Волково денеска почна изградбата на новиот кружен тек и реконструкцијата на патот до Кучково. На стартот на градежните работи присуствуваа министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 342 | | | веќе видена

НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, ...
сите 378 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

-Корупцијата секако дека е нотирана и во последниот извештај на ЕК со соодветни низа на препораки, меѓутоа поставувањето токму на вицепремиер кој што има ...
сите 139 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невработените кумановци заинтересирани за мерката самовработување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: