Салах со два збора го предупреди Атлетико и го најави реваншот во Англија


Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул би можел да остане без титула во Премиерлигата доколку дојде до откажување на натпреварите поради опасноста од коронавирусот. Тимот на Јирген Клоп има ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул цели 30 години чекаше за да се израдува на титула во англиското првенство. По три децении мечтаење, гигантот од „Енфилд роуд“ е на прагот да се ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што има предност од 22 бода и фактот што игра историска сезона, Ливерпул би можел да остане без титулата во англиската Премиер лигата доколку ...
| | веќе видена | слични

Предноста на Ливерпул од 22 поени над Манчестер Сити би можела да биде за ништо ако Коронавирусот предизвика сезоната во Премиер лига да биде скратена. ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Ливерпул доминира во оваа сезона во Премиер лигата и има отворен пат да ја врати лигашката титула на „Енфилд Роуд“ по пауза од три децении. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На редовната прес-конференција министерот Филипче нагласи дека оваа состојба нема да трае долго, до колку се придржуваме до мерките мерки. Потенцираше дека е ...
сите 490 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 180 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 228 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салах со два збора го предупреди Атлетико и го најави реваншот во Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: