Се степале тројца затвореници во Прилеп, еден прободен

2 копии

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи утрово на булеварот „Октомвриска револуција” во Куманово животот го загуби 21-годишен кумановец, а негов врсник е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано утрото во саботата млад кумановец го загуби животот откако со автомобилот со кој се превезувале со врсник излетале од коловозот и удриле во бетонски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано утринава во 06,30 часот било пријавено дека во Куманово на улица „Октомвриска револуција“, патничко моторно возило „сеат леон“ со кумановски регистарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 372 | | | веќе видена

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
сите 138 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, по реакцијата на битолчани дека во центарот на градот се сместени повратниците од Малта во државен карантин иако во ...
сите 450 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев порачува дека негова задача е да обезбеди подеднакво спроведување на законот на целата територија на ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се степале тројца затвореници во Прилеп, еден прободен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: