[Став] Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ пред нов почеток

4 копии

Стипендии од по 1.000 евра годишно добија 31 студент од прв циклус студии на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, доделени од фондацијата „Атанас Близнакоф“ ...
| | веќе видена | слични

На 31 редовни студенти од прв циклус студии на Универзитетот Св. Кирил и Методиј кои покажуваат високи резултати во студирањето, а кои се со послаба ...
| | веќе видена | слични

Студентот поминува низ вистински пекол во текот на своите студии. Метеж на студентски прашања, еден тон административни документи кои ја комплицираат работата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Студентите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје добија нов студентски лидер. Борјан Ефтимов од Правниот факултет „Јустинијан Први“ и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Невработеноста на младите од 15 до 29 години во земјава е поголема од невработеноста на оние од 30 до 64 години. Според податоците на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 201 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 310 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ пред нов почеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: