Буфон го „отпиша“ Интер, реална закана за нас е Лацио


2 копии

Јувентус одново ги разочара своите фанови со последната претстава која ја понуди, но фактот што стануваше збор за натпревар во Лигата на шампионите предизвика ...
| | веќе видена | слични

Јувентус се подготвува за големото дерби против Интер кое ќе се игра без публика поради страв од ширење на Коронавирусот. Иако фокусот е на дербито против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонио Конте во недела за прв пат ќе се врати во Јувентус и тоа како тренер на најголемиот ривал. Италијанскиот стратег нема да доживее „пеколен“ пречек од ...
| | веќе видена | слични

Јувентус загуби од Лион со 1:0 на првиот осминафинален меч во Лигата на шампионите. Тренерот на Јувентус Маурицио Сари беше видно незадоволен од резултатот, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Јувентус и Наполи, Емануел Џакерини ги анализира проблемите на „бјанконерите“. Актуелниот играч на Киево го познава италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот првак имаше доминација во поглед на поседот на топката, нешто повеќе удари кон голот на противникот, меѓутоа домаќинот беше тој кој на крајот се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 448 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 165 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Буфон го „отпиша“ Интер, реална закана за нас е Лацио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: