НБ: Вкупните кредити во јануари исти на месечна, но повисоки за 6,8 проценти на годишна основа

Во јануари годинава паричната маса бележи надолна месечна промена од 1,5 отсто, а на годишна основа има зголемување за 7,8 проценти. Вкупните депозити се ...
| | веќе видена | слични

НБРСМ ги објави статистичките показатели за финансиските текови за четвртиот квартал од годината која измина со аспект на движењата кај останатите финансиски ...
| | веќе видена | слични

На веб-страницата на Народната банка се објавени редовни статистички соопштенија. Има податоци за позначајни движења кај останатите финансиски институции ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фармацевтски гигант, „Алкалоид“ забележа раст на консолидираните продажби од 13%, раст на консолидираната нето добивка од 18%, инвестиции во износ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 13%, раст на консолидираната нето добивка од 18%, инвестиции во износ од над 1 милијарда денари и 218 нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– „Алкалоид“ забележал раст на консолидираните продажби за 13 проценти и раст на консолидираната нето добивка од 18 проценти минатата година. Инвестициите биле ...
| | веќе видена | слични

Едни од најтргуваните акции на македонската берза се акциите на фармацевтската компанија „Алкалоид“ а минатата година нивната цена се движела од 8.200,00 ...
| | веќе видена | слични

Приходи од продажби Според единечниот Биланс на успех, во периодот јануари – декември 2019 година, продажбите достигнуваат 8.428.009.344 денари, што е за 12% ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, кажа дека сè уште има слободен капацитет на Клиниката за инфективни болести, имајќи предвид дека исполнетоста е 50 ...
сите 646 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 236 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна, информираат од СВР Охрид. – ...
сите 598 | | | веќе видена

Нашата држава 30 земја членка на најмоќниот, најзначајниот военобезбедносен сојуз на светот - НАТО алијансата. Граѓаните на Македонија денес се еднакви и рамо ...
сите 304 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го искоментира предлогот на Заев за кратење на платите во администрацијата и оти на тој начин ќе се заштедело една ...
сите 266 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 863 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Вкупните кредити во јануари исти на месечна, но повисоки за 6,8 проценти на годишна основа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: