АПЕЛ ЗА ПОМОШ: 9-годишната Љупка боледува од церебрална парализа и епилепсија

9-годишната Љупка боледува од церебрална парализа и епилепсија која е проследена со многу чести епилептични напади. За нејзиното лекување во Турција потребни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп бoлeдyва од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија, во болницата “Медикус” ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравстсво апелира до граѓаните да не се стигматизираат и осудуваат луѓето кои се сместуваат во државен карантин. Се работи за наши граѓани ...
сите 668 | | | веќе видена

Директорката на охридската болница, Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од ...
сите 163 | | | веќе видена

Церемонија на подигнување на знамето на Северна Македонија ќе се одржи попладнево во седиштето на НАТО во Брисел, со што ќе се означи пристапувањето на земјава ...
сите 146 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер Петар Гошев во интервју за НОВА ТВ вели дека не гледа солидарност и правичност во најаветите економски мерки. На прашањето дека „Заев ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на емисијата „Трилинг“ посочи дека додека опозицијата апелираше да се донесат пред време ...
сите 262 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес поднесе предлози за издавање казнен налог за четири лица, двајца велешани и две лица жители на Градско, за сторено кривично ...
сите 541 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 396 | | | веќе видена

За време на полицискиот час којшто во сабота и недела почнува од 16 часот и трае до 5 часот следното утро производствените погони и фабрики можат да го ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: 9-годишната Љупка боледува од церебрална парализа и епилепсија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: