[Подкаст] Што е муабетот со новиот студентски лидер на УКИМ

4 копии

Стипендии од по 1.000 евра годишно добија 31 студент од прв циклус студии на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, доделени од фондацијата „Атанас Близнакоф“ ...
| | веќе видена | слични

На 31 редовни студенти од прв циклус студии на Универзитетот Св. Кирил и Методиј кои покажуваат високи резултати во студирањето, а кои се со послаба ...
| | веќе видена | слични

Студентот поминува низ вистински пекол во текот на своите студии. Метеж на студентски прашања, еден тон административни документи кои ја комплицираат работата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Студентите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје добија нов студентски лидер. Борјан Ефтимов од Правниот факултет „Јустинијан Први“ и ...
| | веќе видена | слични

„Прво што државата мора да го направи е да инвестира во образованието, без инвестиции во образованието, без зголемување на буџетот за високо образование, кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 530 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 440 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Над 100.000 хируршки интервенции, 700.000 реализирани прегледи и над 16.500 новородени бебиња и детски насмевки ја одбележаа деценијата зад нас, во која над ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Подкаст] Што е муабетот со новиот студентски лидер на УКИМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: