Тројца починати и 5.660 регистрирани заболени од грип

4 копии

Во Србија до денес не се пријавени случаи на заболени од коронавирус (КОВИД-2019), соопшти Министерството за здравство.До вчера во нациоанлната референтна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

6 случаи на коронавирус се регистрирани на Балканот. Тројца заболени има во Хрватска, а по еден во Грција, Македонија и Романија. Секој од нив престојувал во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Во Албанија тестирани се 13 патници како сомнителни, а биле на патувања во земји погодени од новиот коронавирус. До денеска нема потврден случај на Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Активисти на Здружението за заштита на животните и животната средина ЕДЕН. бараат Владата да преземе дополнителни итни ефективни мерки за спречување епидемија ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии

Црна Гора го подигна степенот на подготвеност поради коронавирусот од низок на умерен, откако во Италија се забележани неколку смртни случаи и поголем број на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Европската комисија донесе одлука да им додели 38 милиони евра на земјите од Западен Балкан за помош со заштитна опрема и медицински помагала, за да се справат ...
сите 313 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 121 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 332 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца починати и 5.660 регистрирани заболени од грип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: