Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит


Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
5 копии

Факти на денот: 1. ЈО една недела молчи и не покренува постапка против Заев за злоупотреба на службената положба и овластување. 2. СДСМ и БЕСА формираа ...
| | веќе видена | слични

Неказнетиот криминал е поопасен, а најопасен за правдата е Заев, зошто ја убива во цело, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакција на одговорот на Зоран Заев кој се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата премиер диктирал одлуки на Врховниот суд и Катица Јанева која како тогашен прв човек на СЈО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факти на денот: 1. Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот. 2. ЈО молчи и не отвора постапка против Заев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Русковска и Јовевски да се престрашат и да ги повикаат браќата Заеви на распит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: