ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети


Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката ...
| | веќе видена | слични

Власта да одговори која фирма ќе го добие 19 милионскиот тендер во РЕК Битола, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција.Тој обвини дека СДСМ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ забрзано турка криминал од 19 милиони евра во РЕК Битола, со тендерот за набавка на помошна механизација. Власта изврши низа законски прекршувања во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечката телевизија Нова24ТВ се заинтересира за астрономските трошоци што ги создадоа владините институции во Македонија за набавка на бадеми, ореви и ...
| | веќе видена | слични

Српската фирма „Корковадо“ демантира дека министерството за одбрана од кај нив купило поскапа машина „Грејдер“ од таа што се нуди и продава во Србија. Оттаму ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти на денот: 1.ВМРО-ДПМНЕ со мега проекти во енергетиката и екологијата: Целосна гасификација, бесплатен приклучок за граѓаните, за 50% почист воздух. ...
| | веќе видена | слични

Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека ВМРО-ДПМНЕ не е против набавка на механизација за која впрочем и ние ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД Електрани на Македонија денеска преку соопштение реагира на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ според кои, има нови скандалозни тендери во оваа компанија што треба ...
| | веќе видена | слични

Трет ден како молчат институциите за случајот со преплатените грејдери во Армијата на Република Македонија. Пред 2 дена имавме и потврда од министерството за ...
| | веќе видена | слични

Лицето Ивица Томовски кое е вработено во Елемтурс и кое држи прес конференции против фирмата од каде зема плата, треба да и соопшти на јавноста за која јавна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 339 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 342 | | | веќе видена

Политичката партија „Левица“ објави дека добиле дојави за странската инвестиција во Кичево, компанијата “Џојсон Сејфти Системс” (поранешно “Ки Сејфти ...
сите 131 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 258 | | | веќе видена

Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалите и криминалите на функционерите на СДСМ, Зоран и Вице Заев нема да останат неказнети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: