Европратеници во посета на земјава, најавена средба со Џафери


9 копии

Република Македонија го исполни својот дел од обврските и очекува одлука за почеток на преговорите на пролетните самити на ЕУ, истакна вицепремиерот задолжен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, кој денеска престојува во работна посета на Република Австрија, оствари средба со министеркате за ...
| | веќе видена | слични

Само стабилен, безбеден и просперитетен Балкан е силен гарант за стабилна, сигурна и попросперитетна Европа- истакнал вицепремиерот за европски прашања Бујар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Се надевам дека изборната кампања ќе има содржини, а не само меѓусебни партиски обвинувања, порача денеска германскиот амбасадор Томас Герберих во интервју за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Османи ќе има средба и со Барбара Каудел – Јенсен, советничка за надворешна политика на премиерот Себастијан Курц, како и со Петер Лаунски-Тифентал, генерален ...
| | веќе видена | слични

Добриот напредок во подготовките ги става Северна Македонија и Албанија во позиција за неколку недели да можат да ги започнат преговорите за членство со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 252 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 310 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европратеници во посета на земјава, најавена средба со Џафери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: