ПРОГРАМА: Македонските писатели се граѓани од трет ред во Македонија!

Министерството за култура ги објави резултатите од Годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година по дејности и ...
| | веќе видена | слични

Националната опера и балет (НОБ) на својата официјална интернет-страница објави дека годинава ѝ е одобрен буџет од 31.000.000 денари (над 500.000 евра) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Демократската партија на Албанците (ДПА) денеска на прес – конференција обвинија дека Министерството за култура е нов бастион на вработување со договор за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 158 | | | веќе видена

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 269 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОГРАМА: Македонските писатели се граѓани од трет ред во Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: