ОТКАКО РОДИТЕЛИТЕ НЕМАЛЕ ПАРИ ДА И КУПАТ: Брат и соши матурски фустан на својата сестра (ФОТО)

Родителите на матурантката Лу Аси немале пари да и купат матурски фустан, но нејзиниот брат Маверик Франциско од Филипини доби генијална идеја. Тој реши да и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протоколот за лекување со крвна плазма од ковалесценти е направен, а оваа недела за ова е дискутирано во стручните комисии и на Медицинскиот факултет, но сепак ...
сите 236 | | | веќе видена

На стотина метри од Клиничката болница во Битола, се наоѓа Инфективното одделение. Овој објект кој е физички оддвоен од главната болнича зграда уште при ...
сите 87 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 412 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Штип поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за ...
сите 230 | | | веќе видена

Се јавуваме кај нашите сестрински партии каде се на власт за да испратат помош зошто Македонија е во очајна ситуација. Фали опрема за медицинскиот персонал, за ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци кои не се евидентирани во Единствениот регистар на земјоделски ...
сите 100 | | | веќе видена

Има ли компас во владиниот авион, кога е во прашање помошта за медиумите? Агенцијата за медиуми – АВМУ самостојно одлучи да подели првична помош на медиумите, ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКАКО РОДИТЕЛИТЕ НЕМАЛЕ ПАРИ ДА И КУПАТ: Брат и соши матурски фустан на својата сестра (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: