Кои се најмалку штетни алкохолни пијалaци?

 Ако сте стекнале некоја нова необична навика, ако се појавила желба за одредена храна или сте забележале некоја друга чудна промена, тогаш можеби вашето ...
| | веќе видена | слични

Поради забрзаниот начин на живот повеќето луѓе ги прескокнуваат оброците и не стасуваат да изедат дури ни еден цел оброк во текот на денот. Ваквиот начин на ...
| | веќе видена | слични

Кога нешто не е во ред со вашиот организам, телото ви праќа сигнали. Тоа може да биде главоболка, мачнини во стомакот, промена на тежината…Или, пак, желба за ...
| | веќе видена | слични

Значи, дури и банална настинка може да биде поврзана со вашето ментално здравје, бидејќи имунолошкиот, нервниот и ендокриниот систем меѓусебно комуницираат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предностите од пешачењето или возењето точак веќе се добро познати за телесното здравје, а новите истражувања укажуваат и на користа за менталното здравје, ...
| | веќе видена | слични

Здравјето треба да ни биде на прво место, но често го занемаруваме поради други обврски и поради нездравиот стил на живот. Сите ние понекогаш сакаме да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 401 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 293 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 782 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најмалку штетни алкохолни пијалaци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: