Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек


Камионот во која е пронајден дрогата во село Крушопек, Скопско, низ територијата на Република Албанија поминал под целосно набљудување од албанската полиција, ...
| | веќе видена | слични

Заплена на повеќе од пет тони кокаин во водите на Аруба, кога се уапсени поморци од Црна Гора, се довеува во врска со заплената на килограмот кокаин во ...
| | веќе видена | слични

Покрај околу пет тони кокаин, холандската полиција пронајде 50.000 апчиња екстази, евра, долари на бродот “Ареса“, пишуваат тамошните медиуми. Сепак, вчера, не ...
| | веќе видена | слични

Се проценува дека 5,7 тони кокаин, колку што засега се пронајдени на товарниот брод „Ареса“ во водите на Аруба, а на кој беа уапсени црногорски државјани, ...
| | веќе видена | слични

Вкупно пет тони кокаин се пронајдени на бродот „Aressa“ кој во меѓународна операција го пресретнала полицијата во водите на Венецуела, објави во средата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На бродот „Арес“ во водите на Венецуела зепленет е еден тон кокаин и уапсени се црногорски државјани, соопшти денеска Управата на полицијата на Црна Гора, а ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменичка-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска тврди дека техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја попречил ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната операција екомплетирана, 1.129 килограни кокаин од Колумбија беа наменети за Македонија, а 1 килограм кокаин што беше фатен кај нас беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: