Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција


3 копии

Рочиштата, кои започнаа во понеделник и завршија еден ден порано од предвиденото, ќе продолжат на 18 мај и ќе траат три недели во судот Вулвич во источен ...
| | веќе видена | слични

Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж се пожалил дека не може да го следи сослушувањето за неговата екстрадиција во САД, додека неговите адвокати докажуваат ...
| | веќе видена | слични

Американски шпиони планирале киднапирање или труење на Џулијан Асанж, користејќи сомнителни шпански приватни детективи откако на интернет протекле 250.000 ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и осумгодишниот Австралиец е гонет во САД за објавување на повеќе од 700.000 доверливи документи за американската воена и дипломатска активност од ...
| | веќе видена | слични

Едвард Фицџералд, адвокатот на основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж, рече дека постапувањето со неговиот клиент во затворот може да се третира како ...
| | веќе видена | слични

Првото рочиште во процесот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД е одржано денес пред судот во Лондон, а страните дале два спротивставени портрети на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци и се работи на вакцина. До тогаш КОВИД-19 ќе ...
сите 732 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатите на Асанж ќе му бараат азил во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: