Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека им е благодарен на САД за доставувањето информации до Русија кои го спречија терористичкиот напад на земјата кон ...
| | веќе видена | слични

Научните од руската Академија на научностите велат дека се повеќе се регистрираат случаи на мечки како напаѓаат други мечки за храна, односно индустријата за ...
| | веќе видена | слични

На Арктикот има сѐ повеќе случаи на поларни мечки што се убиваат меѓусебно и се јадат бидејќи топењето на мразот и човековата активност го разјадуваат нивниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во рускиот град Саратов приведени се двајца тинејџери под сомнение дека планирале вооружен напад на образовна институција, соопштија од руската Федерална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: