Па што направи голманот на Јунајтед, каква грешка што го чинеше гол


Интер пред крајот на првиот дел успеа да направи пресврт и ги врати работите на свое место на дуелот на „Џузепе Меаца“, а начинот на кој домаќините стигнаа до ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Парана се пласираше во третата рунда во бразилскиот фудбалски Куп, но ова немаше да биде некоја значајна вест ако домашниот тим не изрежираше ...
| | веќе видена | слични

Парана ја совлада Бахија со 3-2 во неверојатен натпревар од 64-финалето на бразилскиот куп. Гостите водеа со 2-0 до 91-вата минута и никој не ни помислуваше ...
| | веќе видена | слични

Во Европа во текот на вчерашниот ден се одиграа последните два натпревари од осминафиналната фаза во ЛШ, но вакви средби на програмата од елитното ...
| | веќе видена | слични

Мексиканскиот Тигрес на неверојатен начин успеа да се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампионите во КОНКАКАФ (Северна и Средна Америка и Карибите) ...
| | веќе видена | слични

Синоќа се одиграа реванш натпреварите од 1/8 финалето од ЛШ во КОНКАКАФ зоната во Јужна Америка. Најинтересно беше во Мексико на натпреварите меѓу Тигрес и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Тигрес се пласираа во четвртфиналето од КОНКАКАФ Лигата на шампионите благодарение на гол на нивниот голман во 94. минута!Чудесен крај имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 667 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 183 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 166 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Па што направи голманот на Јунајтед, каква грешка што го чинеше гол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: